článekVážený pane starosto, vážený pane radní, kolegyně a kolegové,

má interpelace míří na pana nepřítomného radního Nechvátala a je složená z podnětů občanek a občanů Prahy 6. O to více je mrzuté, že zde pan Nechvátal, jako již po několikáté v době interpelací, není, navíc jsem si svůj text vzala do zelených desek, aby měl radost, nicméně věřím, že o to konkrétnější mi poskytne písemnou odpověď.

První problém, se kterým se na mě občané obrátili se týká platanů v Cukrovarnické ulici. Jedná se o dlouhodobě neřešený problém, který občany terorizuje a obtěžuje. Z dopisů, které mi byly zaslány mohu uvést nejpalčivější problém a sice pád jednoho ze stromů mezi domy v Cukrovarnické 15 a 17, kde poničili část plotu. Je jasné, co by se stalo, pokud by v době pádu projíždělo auto nebo procházeli chodci. Situaci nakonec vyřešili hasiči, kteří padlý strom museli rozřezat, aby vůbec obnovili dopravu v místě.

Další z dotazů míří na alej jírovců na Bělohorské – jsou napadeni klíněnkou a občany zajímá, jakým způsobem bude postupováno v údržbě tohoto stromořadí. Zůstanou kaštany na místě či ne?

V písemné odpovědi bych pana radního požádala o jeho osobní názor na řešení těchto problémů – zda je pro něho více chráněná zeleň nebo majetek či dokonce životy občanů a občanek Prahy 6 a také bych prosila o zaslání nějakého plánu výsadby či údržby stromů na území naší městské části.

Děkuji za odpověď.

pozn.: přepis interpelace